Kız İsteme & Nişan Çiçeği

Türk gelenekleri arasında günümüzde de varlığını sürdüren kız isteme töreni, evlenmeye karar veren çiftlerin aileler nezdinde yaptığı bir görüşmedir. Geleneklere uygun olarak damat ve ailesi kızın evine ziyarete giderken hediye olarak kız isteme çiçeği ve isteme çikolatası götürürler. Çiçek ve çikolata kız isteme seremonisinin olmazsa olmazıdır. Kız isteme töreninde aileler sohbet eder ve birbirlerini daha da yakından tanımaya çalışırlar. Kız isteme günümüzde sembolik geleneksel bir hale dönüşmüştür ve evlilik kararının aileler arasında resmileştirilmesini esas alır. kız isteme töreni ev ortamında gerçekleşir. İstemenin ardından nişan veya söz yüzükleri takılabilir. Kız tarafına takdim edilecek kız isteme çiçeği özel ev gösterişli olmalıdır. Hayattaki özel anlardan, unutulmayan anılar arasında kalacak söz, nişan, kız isteme gibi törenlerde seçeceğiniz çiçek çok önemlidir. Nişan çiçeği olarak da bilinen kız isteme çiçeği hayal gücü ve beğeniye göre farklı modellerde hazırlanabilir. Klasik 21 gül buketi, 41 gül buketi, 101 gül buketi, 201 gül buketi gibi modellerin yanı sıra kutuda isteme çiçeği de oldukça trenddir. İsteme çiçeği hazırlanırken en çok kırmızı güller ardından da beyaz güller ve mavi güller tercih edilir. İsteme çiçeği seçilirken gelinin beğenisi esas alınmalıdır. Gelin beyaz güllerden hoşlanıyor ise 41 beyaz gül buketi veya 101 beyaz gül buketini tercih etmek hoş olacaktır. Güller dışında şakayıklar, orkideler gibi en özel çiçekler böylesine özel bir güne uygun muazzam çiçeklerin başında gelmektedir.

İsteme Çiçeği 101 Gül

Kız isteme ve nişan çiçeği olarak en popüler olanı güller ile hazırlanmış 101 gül buketi ve kutuda 101 güldür. 101, anlam itibari ile "Sen hayatımın tek aşkısın, benim için eşsizsin." demektir. Bu sebeple kız isteme çiçeği hazırlanırken 101 adet gül kullanılır. Derin ve tutkulu aşkı ifade eden birinci kalite ithal ve yerli en taze güller kullanılarak hazırlanan şık ve gösterişli isteme çiçeği özel bir güne uygun olarak büyük özen ve titizlik ile hazırlanmaktadır. Sadece buket şeklinde değil, günümüz modasına uygun olarak dekoratif büyük kare, dairesel ve kalp şeklinde kutular içerisine hazırlanan isteme, nişan ve söz çiçek modelleri arasından dilediğinizi sipariş vererek istediğiniz saatte adrese teslim alabilirsiniz.

Kutuda Kız İsteme Çiçeği

Son yıllarda çok talep gören ve beğenilen şık kutular içerisine en taze ve kaliteli çiçekler kullanılarak hazırlanan kız isteme çiçekleri modellerini nişan, söz, isteme çiçeği kataloğu altında bulabilir online kutuda kız isteme çiçeği siparişi verebilirsiniz. İzmir Çiçekçilik, kız isteme çiçeklerinde konusunda yenilikçi ve yaratıcı modelleri ile en güzel ve özel isteme çiçeklerini tasarlamaktadır. Kalp kutuda, büyük ve taze çiçekli kırmızı, beyaz veya renkli güller ile hazırlanan modellerin yanı sıra, şakayık ve ithal çiçekler ile tasarlanan geniş ürün yelpazesine bir göz atıp, saniyeler içerisinde beğendiğiniz ürünü seçip, sipariş verebilirsiniz. Kutuda 101 gül, kutuda 70 gül, kutuda 51 gül, kutuda 41 gül, kutuda harfli kişiye özel kız isteme çiçeği gibi aradığınız tüm aranjmanları sitemizde bulabilirsiniz.

Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olur?

Kız isteme çiçeği geleneksel olarak 21, 41, 101 gibi tek sayıda güller ile hazırlanan buketler şeklindedir. Günümüzde değişen trendlere göre gül yerine şakayık, orkide, lilyum, casablanka gibi eşsiz güzellikteki çiçekler de tercih edilmektedir. Kız isteme giderken gül buketi, vazoda çiçek aranjmanı veya kutuda isteme çiçeği tercih edilebilir. Kutuda güller üzerine talebe göre gelinin baş harfi veya ismi işlenebilir. Kız isteme çiçeği nasıl olur diye düşünürken, bilinmesi gereken gelinin zevk ve talebine uygun şık bir çiçek hazırlanması gerektiğidir. En iyi isteme veya söz çiçeği gelinin en sevdiği çiçeklerden hazırlanmış şık ve gösterişli bir isteme çiçek modelidir.

Kız İsteme Çiçeği Modelleri

Kız isteme ve nişan çiçeği modelleri oldukça çeşitlidir. Klasikleşmiş kırmızı ve beyaz güller ile abakaya hazırlanan isteme çiçeği buketlerinin yanı sıra, kutuda baş harfli veya harfsiz güller ile hazırlanan isteme çiçekleri, dev kutuda gül tasarımı, renkli kutuda renkli ithal çiçekler ile hazırlanan isteme-nişan çiçekleri, parlak renkli laleler le hazırlanan özel buketler, dal orkideler ile hazırlanan premium çiçek buketleri, romantik şakayık buketleri, özel kadehte hazırlanan gösterişli isteme aranjmanları, otantik objeler ile tasarlanan nişan çiçekleri gibi farklı malzeme ve en kaliteli çiçekler kullanarak tasarlanan pek çok kız isteme ve nişan çiçeği modelleri mevcuttur. Sayfamızda en popüler ve beğenilen modellere erişebilir, dilerseniz hayalini kurduğunuz isteme çiçeği görselini bizlere ulaştırarak dilediğiniz tarihte teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz. Çiçek uzmanlarımız  dilediğiniz kız isteme çiçeği modelini sizler için yüksek özen ve ilgi ile hazırlayacaklardır.

Nişan Çiçeği Siparişi

İzmir Çiçekçilik farkı ve kalitesi ile nişan çiçeği siparişi vermek son derece kolay ve keyiflidir. İster 1 hafta önce, ister 1 ay önce isterseniz de aynı gün nişan çiçeği siparişinizi bizlere ulaştırarak en güzel ve havalı nişan çiçeği modellerimiz arasından beğendiğinizi adrese teslim alabilirsiniz. Online isteme -nişan çiçeği siparişlerinizi kredi kartı veya havale ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilir veya whatsapp üzerinden sipariş vererek kapıda ödeme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. İzmir'in her noktasına çiçek gönderimi sağlayan firmamız en özel günlerinizde hayalini kurduğunuz muhteşem çiçek tasarımlarını sizlerle buluşturuyor. 

Whatsapp ile Sipariş