Solmayan Gül

Solmayan gül, yeryüzünde eşine rastlanmayan en güzel gül olan ekvator gülünün işlem görmesi ile elde edilmektedir. Yıllar önce en güzel gülü arayan gezgin bir çift tüm dünyayı dolaştıktan sonra en güzel gülün ekvatorda yetiştiğini keşfetmiştir. Ardından gelişen olaylar ile bu nadide çiçeği nasıl uzun yıllar güzelliği bozulmadan muhafaza edebilecekleri konusunda kafa yormaya başlamışlardır ve geliştirdikleri bir yöntem ile uzun yıllar solmadan var olan solmayan gülü var etmeyi başarmışlardır. Günümüzde ise çeşitli yöntemler ile ( şoklama, kimyasal madde enjeksiyonu ) solmayan güller elde edilmektedir. Birinci kalite en çekici güllerin farklı yöntemler ile en az 5 yıl boyunca solmadan muhafaza edilebilen versiyonları hazırlanmaktadır. Solmayan gül kırmızı, beyaz, pembe, mor, lila, turuncu her renkteki güllerin işlem görmesi ile hazırlanabilmektedir. Birinci kalite solmayan gülün günümüzde çok farklı ve şık sunum şekilleri mevcuttu. Cam fanus içerisinde solmayan gül, dikdörtgen cam kutu içerisinde solmayan gül, kutuda solmayan gül, solmayan gül buketi, solmayan güllerden kutuda baş harf, ışıklı solmayan gül en popüler ve herkes tarafından beğenilen solmayan gül tasarımlarıdır. Aradığınız uzun yıllar kalıcı, alıcı kişinin hatıra olarak saklayabileceği türden bir hediye çiçek ise solmayan gül göndermek çok doğru bir hareket olacaktır. Ayrıca bu güller ultra romantik, sevimli ve özeldir. Sevgilinize aşkınızın sonsuzluğunu temsil eden kırmızı solmayan güller ile dolu bir hediye kutusu göndermekten daha orijinal bir hediye yoktur. Yakın bir kız arkadaşınızın doğum gününü kutlamak içinse fanusta solmayan pembe gül göndermek inanılmaz hoş bir jest olacaktır.

Fanusta Solmayan Gül

Solmayan gül modelleri arasında günümüzde en trend olan ve en çok talep gören cam fanusta solmayan gül'dür. Teraryuma benzeyen görüntüsü ile içerisinde solmayan gülün yanı sıra çeşitli güzel objeler bulunur. Sevgili figürü bulunan fanusta solmayan gül, fanusta melekli solmayan gül, kız çocuğu bulunan solmayan gül gibi farklı şekillerde hazırlanmış ve farklı gönderim amaçlarına uygun modeller mevcuttur. Fanusta solmayan gül ömrü ortalama 5 senedir. Dekoratif görüntüsü ile iç mekan süslemesinde kullanılabilir ve alıcı kişinin unutamayacağı uzun süre muhafaza edebilir bir hediye çiçektir.

Solmayan Gül Çeşitleri

Günümüzde solmayan güller ile hazırlanan pek çok çiçek tasarımı vardır. Kutu içerisinde solmayan güller, cam fanus içerisinde solmayan gül, teraryum model solmayan gül, tek dallı solmayan gül gibi modeller arasından beğeni ve talebinize uygun olanı seçerek sipariş verebilirsiniz. Solmayan gül modelleri fabrika çıkışlı değil, el emeği ile usta ellerce hazırlanmaktadır. Uygut fiyat aralıklarında ve lüks solmayan gül modellerini sitemizde bir arada bulabilir, aynı gün içerisinde dilediğiniz adrese kişiselleştirilmiş çiçek mesajınız ve ekstra hediyeler ile birlikte gönderebilirsiniz.

Solmayan Gül Anlamı

Solmayan gül, tarih boyunca pek çok efsaneye konu olmuştur ve tarihi eserlerde sıklıkla bahsi geçmektedir. Solmayan gül, temelde sonsuzluk, sonsuz sevgi, sadakat anlamlarına gelmektedir. Ayrıca kullanılan gülün yeryüzünde var olan en güzel gül olması sebebi ile "Sen özelsin, değerlisin" anlamlarını taşımaktadır. Bunun yanı sıra, her renk gülün kendisine has bir anlamı da vardır.
Kırmızı solmayan gül, "Sana aşığım, seni çok seviyorum." anlamına gelmektedir. Gülün tek olması da "Hayatımın tek aşkısın, tek ve özelsin" demektir.
Pembe solmayan gül, şefkat, sevgi, nezaket anlamlarını taşımaktadır.
Beyaz solmayan gül, masumiyetin, saf güzelliğin temsilcisidir. Sonsuz temiz sevgiyi, mutlu beraberliği temsil etmektedir.
Mor solmayan gül, özlem ve sadakati simgeler. Ayrıca çekici rengi ile güzel olana hasret anlamına gelmektedir.

Whatsapp ile Sipariş